Felmerül a kérdés, hogyan tudjuk megóvni kerti bútorunkat, filagóriánkat a hideg és a hó okozta károktól… íme a válasz!
A cikk októberben íródott, de csak most ( 2019.01.01) publikáltam!
„Közeleg a tél”
Igen lassan tényleg beköszönt az év leghidegebb időszaka. Ilyenkor bizonyos munkálatokat el kell végezzünk a kertben , a ház körül.
A kerti csapot elzárjuk, víztelenítünk, az ősz maradványaiként összegyűlt falevelet összeszedjük, téliesítjük kerti filagóriánkat.
Kerti pavilon téliesítése:
Alapvetően fontos elmondani, hogy ez a lépés nem szükséges, viszont hosszú távon megéri. Gondoljunk csak arra, hogy ha például csak 3 hónapig meg tudjuk védeni a pavilonunk tetejét az időjárás viszontagságaitól, azzal négy év alatt megnyertük az ötödik évet!
Szóval vágjunk is bele:
Az első és legfontosabb a filagória fa részeinek teljes kezelése megfelelő festékkel.
A mi termékeinket csak és kizárólag vizes bázisú lazúrokkal szabad kezelni. A kiülők, szaletlik tetőszerkezetének külsejét – magyarul a fazsindelyeket VASTAG lazúrral , a kereteket, rácsozatot elég vékony lazúrral .
Ezt érdemes megtenni a hideg beköszönte előtt, hiszen a lazúrokat nem minden körülmények között tudjuk használni.
Tapasztalatin alapján nagyon párás időben nem ajánlatos belekezdeni a festésbe. A munkálatokat ne végezzük tűző napon, vagy túlságosan felmelegedett felületen. A gyors párolgás megnehezíti a festék terülését, nem leszünk képesek szép eredmény elérésére.. A túl alacsony hőmérsékletnél (+10 Cº alatt) a vizes bázisú termékek kötése, száradása vészesen csökken.
Tételezzük fel , hogy a megfelelő felületkezelést:
A; elvégeztük
Ebben az esetben nem muszáj, de megtehetjük, hogy téliesítünk..
B; nem végeztük el
Ebben az esetben KÖTELEZŐ más módszereket alkalmaznunk.
Röviden tömören takarjuk le egy fóliával a kerti pavilonunk tetejét! De nem mindegy , hogy ezt hogyan tesszük:
Mivel szaletlink, pavilonunk 99 % -ban fa anyagú. Ősszel, nedvesebb időszakban „vizet”, párát vesz fel a levegőből és ezt magában is tartja egész télen, ám ha megfelelő inger ( magasabb hőmérséklet) éri akkor ezt a felesleges nedvességet leadja. Itt jön a probléma. Nem szabad egy az egyben, “telibe”, tetőtől talpig lefóliázzuk hiszen ekkor a távozó nedvesség nem tud hová elpárologni és egy melegebb februári napon elkezd lepenészedni!..ugye ezt senki nem akarja?
Tehát a megoldás:
Vegyünk egy teljesen átlagos a filagóriánknak megfelelő méretű mezőgazdasági vagy takaró fóliát és takarjuk le a tetejét , de csak a tetejét. Az ereszhez legközelebbi részen kössük is le. Hagyjunk kb 40-50 cm-es üres részt majd ipari follpackkal ( 50cm széles tekercs ) tekerjük körbe . Alulról induljunk és fölfelé haladjunk. Ezzel a két lépéssel elérjük, hogy a filagórián lesz elegendő védelem, de szemmagasságban lesz egy „légrés” ahol levegőzni, párologtatni tud.
Kötlség:
Ipari follpack kb 2500 Ft egy tekercs.
Mezőgazdasági , takarófólia 4500 Ft-tól mérettől függően.
A kerti garnitúráink semmilyen különleges téli bánásmódot nem igényelnek. Alapvetően ne hagyjuk a szabadban , hogy álljon rajta a hó. Tető alatt bátran tároljuk egy fóliával letakarva. A hideg nem árt a székeknek, sem az asztaloknak.
Még egy tipp:
Ha úgy ítéled meg, hogy túl sok a hó a pavilon tetején egy hosszabb léccel le tudod húzni . Így olvadáskor kevesebb hólé csorog le a tetőn. 🙂
Amennyiben tetszett a cikkünk, kérlek tégy róla , hogy másokhoz is eljusson!h
Kérdésed van, tedd fel !!! Itt pedig követni tudsz minket
Facebookon vagy Instagrammon !
Kerti bútorok és kiülők gyártásával és forgalmazásával foglalkozunk 1996 óta. Cégünk az ország egész területén vállal házhoz szállítást és összeszerelést. Ingyenes konzultációhoz keress bizalommal az alábbi elérhetőségeken! Katt ide!
[…] tudnod kell, hogy mire, hogyan használd a kertibútorodat és hogyan kell karbantartani például télen. Ha most még nem áll össze a kép a fejedben semmi baj, hiszen ezért vagyunk. Kérdezz bátran […]
[…] Hogyan téliesítsük kerti pavilonunkat? […]
[…] https://www.szombatibutor.com/2019/01/01/hogyan-teliesitsuk-kerti-pavilonunkat/ […]